Frustrácia a nádej

Autor: Michal Kunik | 1.2.2012 o 12:02 | (upravené 1.2.2012 o 21:43) Karma článku: 9,01 | Prečítané:  302x

K napísaniu tohoto blogu ma prinútila situácia v tejto milovanej krajine ktorú mám tak rád ale ktorá tak krváca...je tu nádej na zmenu...

Nádej...Nádej...Internet

Už som frustrovaný a zničený z toho čo sa na našom Slovensku deje.  A viete čo ma najviac hnevá ? Že už sa tá moja frustrácia dostala do bodu, keď som sa prestal pozastavovať nad korupčnými škandálmi a aférami našich politikov, prestalo ma zaujímať rozkrádanie štátneho majetku, taktiež mi krvný tlak nezvýši ani správa o tunelovaní a nezákonnom privatizovaní štátneho majetku v prospech finančných firiem. Dokonca už nepociťujem ani odpor a nechuť k slovenskej politike ako takej. Myslím že som nadobudol akúsi imunitu voči týmto správam. Hnevá ma že správy takéhoto typu som začal brať ako samozrejmosť, ako rutinu, ako niečo bežné. Hnevá ma ten pocit že ja a táto spoločnosť sme takéto správy prestali brať ako niečo nevšedné ale skôr ako niečo bežné a nami ticho tolerované. To že politik ktorého sa nejaký škandál alebo aféra týkala nemal ani záujem odstúpiť zo svojej funkcie som bral ako niečo samozrejmé ako niečo nad slnko jasné.

Preto som protest Gorila začal brať ako niečo nové, nepoznané. Som mladý človek a nespomínam si aby sa v našej krajine zdvihla taká vlna odporu a pohoršenia voči nejakej kauze alebo politikovi. Som fascinovaný tým ako sa ľudia spojili a zjednotili proti niečomu takému ako je Gorila. Kauzu Gorila chápem ako možnosť na zmenu k lepšiemu.

Možno sa piatok stane niečo naozaj veľké a dobré. Možno naozaj politici odstúpia a splnia sa požiadavky protestujúcich ľudí. Možno naozaj sa zníži kvórum pre petície a referendá. Možno naozaj budú prešetrené všetky kauzy a škandály. Možno sa stane niečo také ako na Islande. A možno som až veľký romantik a "snílek" a o pol roka si na kauzu Gorila už nikto nespomenie a ďalšie kradnutie politikov budem opäť brať ako niečo normálne

Záleží len na nás, na ľuďoch ako sa k celej situácií postavíme, hádam to po piatku povedie k zmenám a k lepšej budúcnosti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odhalila kauzu slovenského predsedníctva. Odkiaľ prišla Zuzana Hlávková?

Gymnázium, ktoré navštevovala momentálne najznámejšia slovenská whistleblowerka, jej plánuje vyjadriť verejnú podporu.

DOMOV

Voliči chcú odchod Kaliňáka a Fica z Bonaparte. Smer bude padať ďalej

V Prešove bude Smer v najhoršej kondícii.

SVET

Pozrite si, ako za dva roky zničila vojna Donecké letisko

Miesto bojov medzi proruskými separatistami a ukrajinskou armádou.


Už ste čítali?